Jak wybrać stół drewniany?

Jak wybrać stół drewniany?

Drewniane meble zawsze będą w modzie bez względu na zmieniające się trendy. Warto jednak wiedzieć czym powinno się sugerować podejmując decyzję o zakupie drewnianych stołów.

Na jaki styl należy się zdecydować?

Należy mieć świadomość, ze stół powinien grać rolę pierwszoplanową na tle pozostałych mebli w jadalni. Musi jednak współgrać z całym wnętrzem. Jeżeli użytkownik określi już styl, w którym planuje zaaranżować jadalnię, zdecydowanie sprawniej będą szły poszukiwania stołu. Warto wiedzieć, że drewno jest bardzo szlachetnym materiałem, któremu można nadać dużo. Świetnie sprawdzi się nie tylko w industrialnym lofcie, ale również w prowansalskiej posiadłości.

Osobom, których celem jest posiadanie jadalni z odrobiną romantyzmu, rekomendowany jest zakup stołu na białych, rzeźbionych nogach. Z kolei miłośnicy nowoczesnych wnętrz mogą wykorzystać połączenie drewnianego blatu z metalem.

Stół przeznaczony do większych imprez czy kameralnych spotkań?

Istotnym czynnikiem decydującym o wyborze stołu jest dostępna przestrzeń w domu lub mieszkaniu. Oczywiście większe pole manewru będą miały osoby dysponujące większym metrażem. Co należy zrobić w sytuacji, gdy jadalnia służy również jako niewielki salon? W takich przypadkach również bardzo możliwe jest połączenie dużej funkcjonalności ze stylowym wyglądem. Osoby, które planują systematycznie zapraszać do domu większe grono przyjaciół powinny zdecydować się na zakup rozkładanego stołu drewnianego. Z kolei w mniejszej kawalerce świetnym rozwiązaniem będzie niewielki stół, który będzie dodatkowo pełnił funkcję biurka między posiłkami. W ten sposób użytkownik zyska dwa meble w jednym. Dzięki temu aneks kuchenny będzie zdecydowanie bardziej funkcjonalny i przestrzenny.

Jakość drewna

Stoły drewniane powinny być inwestycją na lata. Co należy zatem zrobić, by meble służyły jak najdłużej? Rekomendowany przez specjalistów jest zakup stołu z drewna liściastego. Chodzi tutaj przede wszystkim o lite drewno dębowe, które z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością. Klientów do kupna produktu z tego materiału przekonują trwałość i piękny wygląd.

Konieczne jest również poznanie właściwych środków służących do utrzymania czystości drewna, szczególnie, gdy będzie ono naturalną powłoką do impregnacji. Powierzchnia powinna być wtedy regularnie konserwowana. Ludzie bardzo często wiążą się sentymentalnie z drewnianymi stołami, przy których można opowiedzieć ciekawą historię całej rodziny. Ponadto drewno po latach będzie nabierało prawdziwego charakteru.